Projekt małego domu jednorodzinnego (letniskowego) MD-25 - Projekty małych domów jednorodzinnych

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt małego domu jednorodzinnego (letniskowego) MD-25

25m2-100m2

MD-25
Opis
Propozycja całorocznego małego dom jednorodzinnego lub letniskowego o pow. użytkowej ok. 46,4m2 (łącznie z garażem dwustanowiskowym) może zapewnić  spokojny i komfortowy wypoczynek  w kontakcie z naturą z dala od zgiełku aglomeracji. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Od strony północnej  umieszczono zadaszone wejście do budynku, z którego poprzez wiatrołap,  dostajemy do korytarza, a następnie do  pokojem dziennym z aneksem kuchennym oraz optymalnej wielkościowo  sypialni z wygodną szafą na szerokość pokoju . Z wiatrołapu zapewniono dostęp do pomieszczenia technicznego z kotłem natomiast z  korytarza zapewniono dostęp do łazienki.
Zlokalizowanie pokoi mieszkalnych od strony południowej i wschodniej  umożliwia swobodny dostąp z nich do przyległego zadaszonego tarasu (werandy).  Duże otwierane drzwi balkonowe zlokalizowane w pokojach mieszkalnych zapewnią kontakt z natura oraz duże nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz ewentualne regulowane żaluzje wewnętrzne). Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i zadaszony obszernym  taras  zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz  z pokoju dziennego, aneksu kuchennego oraz sypialni.  Częściowe zadaszenie tarasu ochroni  w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewnia możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Taras wraz z ścinkami bocznymi (zamykającymi) może stanowić osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów. Przedmiotową werande wkomponowano w nowoczesną bryłe budynku (stanowią nierozerwalne i uzupełnijace się elementy). W części narożnej pokoju dziennego wydłużono taras w celu wykształcenia większej przestrzenia wypoczynkowej (np. na ustawienie stołu jadalnego lub kompletu wypoczynkowego). Przedmiotowe, skośne, wydłużenie tarasu w kierunku południowo-wschodnim jest zasadniczym elementem kompozycyjnym budynku.
. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie  zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp) . Wykończenie posadzki tarasu np. z drewna egzotycznego (system paneli tarasowych)  w kolorze  stolarki okienne lub płytek ceramicznych. W taras przewidziano zastosowanie wbudowanie kilku oprawy oświetleniowych które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej.


Orientacyjny koszt budowy domu
Stan surowy: 84,000 zł
Stan deweloperski: 141,000 zł
Stan pod klucz: 192,000 zł

* powyższe wyceny są wycenami orientacyjnymi opartymi o wskaźniki obliczeniowe. Na etapie zlecenia wykonania projektu budowlano-wykonawczego (na życzenie klienta)
zostanie wykonany odpłatny kosztorys i  podana bardziej przybliżona wycena.
* powyższa wycena nie obejmuje kosztów wykonania tarasu, podjazdu, zestawu ślusarki aluminiowej, wiaty samochodowej oraz okładziny elewacyjnej


Technologia budowy domu
Fundamenty- żelbetowe. Ściany – dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr.25 cm + docieplenie gr. 15-18cm wraz z  tynkiem mineralnym; strop – żelbetowy; pokrycie dachu – dach odwrócony lub tradycyjny. Ściany działowe – szkieletowe lub ceramiczne. Drzwi tarasowe oraz balkonowe  o podwyższonej izolacyjności termicznej (aluminiowe lub pvc)

MD-25
Dane charakterytyczne:

Pow. zabudowy:    64,9m˛
Wysokość:     3,55m
Szerokość elewacji front:  12,4m
Minimalne wymiary działki:        16,90mx26,09m
Dach:płaskiParter - powierzchnia:     użytkowa
1.Wiatroůap    2,8m˛
2.Pom techn.    3,0m˛
3.Łazienka    4,3m˛
4.Sypialnia    8,9m˛
5.Pok. dzienny z
aneksem kuchennym   21,1m˛
6.Korytarz    6,3m˛
Łącznie:    46,4m˛


7. Taras wypoczynkowy
+ wejsciwy    37,6m˛
8. Wiata smochodowa  21,9m˛


ZAWARTOŚĆ PROJEKTU:
Projekt architektoniczno-budowlany zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu
budowlanego. Projekt sporządzany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji do działki może stanowić podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania.
Oddajemy w Państwa ręce projekt w 4 egzemplarzach składający się z:
-projektu architektoniczno-budowlanego
-projektu konstrukcji wraz z obliczeniami statycznymi
-detali i rozwiązań konstrukcyjnych
-projektu instalacji elektrycznej
-projektu instalacji sanitarnych ( wod-kan, c.o.)
JAK KUPIĆ PROJEKT
Po wygraniu aukcji prosimy o maila z danymi inwestora, danymi do faktury oraz adresem na jaki mamy wysłać projekt. Projekt wraz z fakturą VAT wyślemy za zaliczeniem pocztowym na koszt naszej Pracowni.
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
uwaga: PRZEDMIOTOWY PROJEKT JEST W FAZIE PROJEKTU KONCEPCYJNEGO, ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ WYKONANIA OPRACOWANIA DO FAZY PROJEKTU BUDOWLANEGO CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA - DO OK.3 MIESIĘCY.Projekt typowego małego domu jednorodzinnego MD-25

Projekt typowego małego domu jednorodzinnego MD-25

Pow.użytkowa: ok.46m²

2.800 złz VAT-em Dodaj

Brak komentarzy
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego