Projekt małego domu jednorodzinnego (letniskowego) MD-5 - Projekty małych domów jednorodzinnych

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt małego domu jednorodzinnego (letniskowego) MD-5

25m2-100m2

Opis
Prezentowany projekt małego domu jednorodzinnego to ciekawa propozycja projektu domku jednorodzinnego, całorocznego (ewentualnie letniskowego) o pow. użytkowej ok. 54m2 który może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą z dala od zgiełku aglomeracji. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Od strony północnej umieszczono zadaszone wejście do budynku, z którego dostajemy się do korytarza, a następnie do część dziennej (z pokojem dziennym, aneksem kuchennym) oraz do części nocnej (z 1 duża sypialnia i 1 mniejsza do ewentualnego wydzielenia). Kotłownie oraz łazienkę zlokalizowano optymalnie –jako dostępne z korytarza.
Zlokalizowanie pokoi mieszkalnych od strony południowej umożliwia swobodny dostąp z nich do przyległego tarasu. Duże i częściowo rozsuwane przeszklenia do pokoi mieszkalnych zapewnią kontakt z natura oraz duże nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz regulowanie żaluzji wewnętrznych). Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i częściowo zadaszony obszernym taras zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz z pokoju dziennego, aneksu kuchennego oraz sypialni. Częściowe zadaszenie tarasu ochroni w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewnia możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Taras wraz z ścinką boczną (która poza osłoną i podporą wiaty garażowej może stanowić osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów) optymalnie wkomponowano w nowoczesną bryłe budynku. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp) jak również dodatkowo przewidziano miejsce na mini ogródek z ewentualnym drzewem. Wykończenie posadzki tarasu z drewna egzotycznego (system paneli tarasowych) w kolorze stolarki okienne W taras przewidziano zastosowanie wbudowanie kilku oprawy oświetleniowch które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej.
Jeżeli szukasz czegoś innego, zapoznaj się z naszymnowymi projektami lub projektami w tej samej kategorii.

Technologia budowy domu
Fundamenty- żelbetowe. Ściany – dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr.19 cm + docieplenie gr. 12cm wraz z tynkiem mineralnym; strop – gęstożebrowy; pokrycie dachu – membrana epdm. Ściany działowe – szkieletowe. Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej.


Orientacyjny koszt budowy MD-5 (obliczony na podstawie orientacyjnego kalkulatora kosztów):
-Stan Surowy z dachem
(otwarty) ok 87 000zł*
-Stan developerski ok.147 000 zł*
-Stan pod klucz ok.200 000 zł*
* powyższe wyceny są orientacyjne (oparte o wskaźniki obliczeniowe). Na życzenie klienta
może zostać wykonany dodatkowo kosztorys i podana bardziej przybliżoną wyceną (usługa odpłatna).
* powyższa wycena nie obejmuje kosztów wykonania tarasu, podjazdu, okien ślusarki aluminiowej oraz wiaty na samochód.

MD-5
Dane charakterystyczne:
Pow. zabudowy:  6
8,6
Wysokość:  3,
87m
Szerokość elewacji front: 1
4,03
Minimalne wymiary działki: 20,0x16,2m
Kubatura: 2
90,25
Dach: płaski

Parter:
1.Sień  
9,02
2. Kotłownia  3,
51
3.Pokój dzienny+anaks kuch. 16,4
4.Sypialnia 2  8,
24
5.Sypialnia 1  1
3,01
6.Łazienka  3,5
4
Łączna pow. użytkowa: 5
3,72

7.Zadaszona wiata 2
5,94
8.Taras wypoczynkowy

z trawnikiem
54,0
9.Strefa wejściowa  
8,25
ZAWARTOŚĆ PROJEKTU:
Projekt architektoniczno-budowlany zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu
budowlanego. Projekt sporządzany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji do działki może stanowić podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania.
Oddajemy w Państwa ręce projekt w 4 egzemplarzach składający się z:
-projektu architektoniczno-budowlanego
-projektu konstrukcji wraz z obliczeniami statycznymi
-detali i rozwiązań konstrukcyjnych
-projektu instalacji elektrycznej
-projektu instalacji sanitarnych ( wod-kan, c.o.)
JAK KUPIĆ PROJEKT
Po wygraniu aukcji prosimy o maila z danymi inwestora, danymi do faktury oraz adresem na jaki mamy wysłać projekt. Projekt wraz z fakturą VAT wyślemy za zaliczeniem pocztowym na koszt naszej Pracowni.
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
uwaga: PROJEKT DOSTĘPNY.


Projekt typowego małego domu jednorodzinnego MD-5

Projekt typowego małego domu jednorodzinnego MD-5

Powierzchnia użytkowa: 54,5m²

2.800 złz VAT-em Dodaj
2 komentarze
Ocena średnia: 4.0/5

zorro
2014-03-08 21:48:56
Całkiem, całkiem nowoczesny domek. Podoba mi się taka nowoczesna architektura. Fajne duże przeszklenia wszystkich pokoi na tars -super sprawa. Byłoby fajnie w nim wypoczywać:)
eqwewq
2017-05-30 19:11:59
asdasdasdasadsasdsadadasdadadassd
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego