Projekt domu jednorodzinnego MD-19 - Projekty małych domów jednorodzinnych

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt domu jednorodzinnego MD-19

100m2-150m2

MD-19
Przedstawiamy  projekt  domu jednorodzinnego o pow. użytkowej (łącznie z garażem i pom.techn.) ok.144m2 ktry zapewni  spokj i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą w nowoczesnej oprawie architektonicznej.
Dom zaprojektowano jak pi
ętrowy (z poddaszem użytkowym) na planie litery Lh (z dostawionym garażem i obszerną  sypialnią). Dom posiada podział na część dzienną z  pokojem dziennym, obszerną kuchnie wraz ze spiżarnią i pom. techn.) oraz wc zlokalizowane na parterze. Kuchnia, pom. techniczne z kotłem, garaż, wiatrołap przelotowy (sień)  znajdują się w p・łnocnej części parteru. Na uwagę zasługuje układ funkcjonalny domu z charakterystycznymi elementami typu:
-centralna lokalizacja wiatrołapu, oddzielająca skrzydło garażowe od części p・łnocnej parteru. Na uwagę zasługuje zastosowanie dodatkowych drzwi wyjściowych zapewniających komunikacje przelotową (wyjście bezpośrednie z komplikacji na taras przydomowy)
-w części p・łnocnej parteru (przy strefie wejściowej i wjeździe do garażu) obszerna kuchnia z sąsiadującym pom. technicznym wraz ze spiżarnią.
-lokalizacją w części południowej, odizolowanego od zgiełku kuchni i otwartego na taras i ogród, pokoju dziennego.

-wyjątkowy taras wypoczynkowy osłonięty z 2 stron ścinami zewnętrznymi budynku z dodatkową belką obwodowa posadowioną na słupach. W/w zabiegi projektowe umożliwiły stylistyczne i funkcjonalne wkomponowanie tarasu w bryłe budynku. Do w/w belki obwodowej istnieje możliwość podwieszenia specjalnych zasłon do użytku zewnętrznego umożliwiających osłonę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (słońce, wiatr). Taras w połowie przewidziano jako zadaszony. Duża powierzchnia tarasu umożliwia stosowaną do potrzeb Inwestora aranżacje funkcjonalną (np. w jednej części strefa wypoczynku z kompletem krzeseł i stołem) a w drugiej cześć strefa zabaw dla dzieci itp.). Posadzka tarasu przewidziano z płytek ceramicznych i systemu paneli drewnianych (np. sysem deck drain). Przy ścianie zewnętrznej przewidziano (w poziomie posadzki) niewielki zieleniec który umożliwi  pięcie się pnączy na ścienię południowej. W obrębie tarasu przewidziano optymalne oświetlenie.
-na poddaszu w części na garażem zlokalizowano dodatkowy obszerny pokój sypialny
Garaż zaprojektowano jako wygodny 2 stanowiskowy.
Część nocną z 3 sypialniami oraz łazienką zlokalizowano na poddaszu użytkowym. Sypialnie zaostrzano w panoramiczne zestawy okien połaciowych.


Na szczególną uwagę zasługuje zrównoważona tradycyjna forma bryły (dachy połaciowe) Elewacje pokryte systemową okładziną z drewna syberyjskiego. Dach przewidziano z systemowej blachy dachowej łączonej na rąbek stojący. Okna z oblamówką z ofasowania wraz z w.w konsekwentnie zastosowaną okładziną z drewna elewacyjnego oraz akcentami z okładzin z betonu architektonicznego stworzą nowoczesny wyraz architektoniczny.
Przedmiotowy dom zaspokoi nawet najwybredniejszych miłośników rodzinnego relaksu w otoczeniu przydomowym.Technologia budowy domu
Fundamenty- żelbetowe. Ściany dwuwarstwowe: bloczki porotherm 25 cm + docieplenie 15-18cm; strop żelebtwy. Elewacja z okładziny elewacyjnej z drewna syberyjskiego. Pokrycie dachu blacha dachowa łacozną na rąbek stojący. Ściany działowe szkieletowe. Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności termicznej,

Orientacyjny koszt całkowity:
Stan surowy (otwarty): 195 000 zł
Stan deweloperski: 310 000zł
Pod klucz: 420 000zł


* powyższe wyceny są  orientacyjne ponieważ oparte o wskaźniki obliczeniowe.

* powyższa wycena nie obejmuje kosztw wykonania tarasu, podjazdu, okładziny elewacyjnej

Autor: arch.Tomasz Szubelak
www.malydom.com.pl

MD-19
Dane charakterystyczne:
Pow. zabudowy:130m²

Pow. dachu: 130m²
Wysokość: 7,7m
Szerokość elewacji front:
16,03m²
Minimalne wymiary działki: 20,95x26,1m
Dach: wielospadowy: 50 st.


Parter - powierzchnia użytkowa (z garażem):
1.Wiatrołap/Sień /4,8m²
2.Korytarz. /7,4m²
3.WC /2,3m²
4.Pom.techn/spiżarnia /3,7m²
5.Kuchnia /9,4m²
6.Pokój dzienny /29,9m²
7. Garaż./32,0m²
Łączna pow. użytkowa:   89,5m²

8.Taras wypoczynkowy
/33,3m²
9.Podest wejściowy /2,4m²

Poddasze:
10.Sypialnia 1 /15,5*m²
11.Sypialnia 2 /9,3*m²
12.Łazienka /6,6*m²
13.Sypialnia 3 /16,7*m²
14.Korytarz /6,6*m²

Łączna pow. użytkowa:   54,7m²

Sumaryczna  pow. u
żytkowa łacznie z garażem: 144,2m²
ZAWARTOŚĆ PROJEKTU:
Projekt architektoniczno-budowlany zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu
budowlanego. Projekt sporządzany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji do działki może stanowić podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania.
Oddajemy w Państwa ręce projekt w 4 egzemplarzach składający się z:
-projektu architektoniczno-budowlanego
-projektu konstrukcji wraz z obliczeniami statycznymi
-detali i rozwiązań konstrukcyjnych
-projektu instalacji elektrycznej
-projektu instalacji sanitarnych ( wod-kan, c.o.)
JAK KUPIĆ PROJEKT
Po wygraniu aukcji prosimy o maila z danymi inwestora, danymi do faktury oraz adresem na jaki mamy wysłać projekt. Projekt wraz z fakturą VAT wyślemy za zaliczeniem pocztowym na koszt naszej Pracowni.
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
uwaga: PRZEDMIOTOWY PROJEKT JEST W FAZIE PROJEKTU KONCEPCYJNEGO, ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ WYKONANIA OPRACOWANIA DO FAZY PROJEKTU BUDOWLANEGO CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA - DO OK.3 MIESIĘCY.Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-19

Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-19

Pow.użytkowa: 144 m2 ( łącznie z garażem )

2.800 złz VAT-em Dodaj

Brak komentarzy
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego