Projekt domu jednorodzinnego MD-20 - Projekty małych domów jednorodzinnych

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt domu jednorodzinnego MD-20

100m2-150m2

MD-20

Przedstawiamy  projekt  domu jednorodzinnego o pow. użytkowej (łącznie z garażem i pom.techn.) ok.150m2 ktry zapewni  spokj i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą w nowoczesnej oprawie architektonicznej.
Dom zaprojektowano jak pi
ętrowy (z poddaszem użytkowym) na planie litery Lh (z dostawionym garażem i obszerną  sypialnią). Dom posiada podział na część dzienną z  pokojem dziennym, obszerną kuchnią wraz ze spiżarnią i pom. techn.) oraz wc zlokalizowane na parterze. Kuchnia, pom. techniczne z kotłem, garaż, wiatrołap przelotowy (sień)  znajdują się w p・łnocnej części parteru. Na uwagę zasługuje układ funkcjonalny domu z charakterystycznymi elementami typu:
-centralna lokalizacja wiatrołapu, oddzielająca skrzydło garażowe od części północnej parteru. Na uwagę zasługuje zastosowanie dodatkowych drzwi wyjściowych zapewniających komunikacje przelotową (wyjście bezpośrednie z komunikacji na taras przydomowy)

-w części północnej parteru (przy strefie wejściowej i wjeździe do garażu) obszerna kuchnia z sąsiadującym pom. technicznym wraz ze spiżarnią.
-lokalizacją w części południowej, odizolowanego od zgiełku kuchni i otwartego na taras i ogród, pokoju dziennego.
-wyjątkowy taras wypoczynkowy osłonięty z 2 stron ścinami zewnętrznymi budynku z dodatkową belką obwodowa posadowioną na słupach. W/w zabiegi projektowe umożliwiły stylistyczne i funkcjonalne wkomponowanie tarasu w bryłe budynku. Do w/w belki obwodowej istnieje możliwość podwieszenia specjalnych zasłon do użytku zewnętrznego umożliwiających osłonę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (słońce, wiatr). Taras w połowie przewidziano jako zadaszony. Duża powierzchnia tarasu umożliwia stosowaną do potrzeb Inwestora aranżacje funkcjonalną (np. w jednej części strefa wypoczynku z kompletem krzeseł i stołem) a w drugiej cześć strefa zabaw dla dzieci itp.). Posadzka tarasu przewidziano z płytek ceramicznych i systemu paneli drewnianych (np. sysem deck drain). Przy ścianie zewnętrznej przewidziano (w poziomie posadzki) niewielki zieleniec który umożliwi  pięcie się pnączy na ścienię południowej. W obrębie tarasu przewidziano optymalne oświetlenie.
-na poddaszu w części na garażem zlokalizowano dodatkowy obszerny pokój sypialny
Garaż zaprojektowano jako wygodny 2 stanowiskowy.
Część nocną z 3 sypialniami oraz łazienką zlokalizowano na poddaszu użytkowym. Sypialnie zaostrzano w panoramiczne zestawy okien połaciowych.


Na szczególną uwagę zasługuje zrównoważona tradycyjna forma bryły (dachy połaciowe) Elewacje pokryte systemową okładziną z drewna syberyjskiego. Dach przewidziano z systemowej blachy dachowej łączonej na rąbek stojący. Okna z oblamówką z ofasowania wraz z w.w konsekwentnie zastosowaną okładziną z drewna elewacyjnego oraz akcentami z okładzin z betonu architektonicznego stworzą nowoczesny wyraz architektoniczny.
Przedmiotowy dom zaspokoi nawet najwybredniejszych miłośników rodzinnego relaksu w otoczeniu przydomowym.Technologia budowy domu
Fundamenty- żelbetowe. Ściany dwuwarstwowe: bloczki porotherm 25 cm + docieplenie 15-18cm; strop żelbetowy. Elewacja z okładziny elewacyjnej z drewna syberyjskiego. Pokrycie dachu blacha dachowa łączona na rąbek stojący. Ściany działowe szkieletowe. Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności termicznej,

-Stan Surowy (otwarty)z dachem ok 200 000 zł*
-Stan developerski ok.324 000 zł*

-Stan pod klucz ok.437 000 zł*
* powyższe wyceny są wycenami orientacyjnymi opartymi o wskaźniki obliczeniowe.
* powyższa wycena nie obejmuje kosztów wykonania tarasu,podjazdu, ślusarki okiennej na parterze oraz okładziny elewacyjnej

Autor: arch.Tomasz Szubelak
www.malydom.com.pl


MD-19
Pow. zabudowy:           150,5m²
Pow. dachu:     
            154,8m²
Wysokość:                        7,6m
Szerokość elewacji front:16,3m²
Minimalne wymiary działki:   22,5x24,0m
Dach: wielospadowy        50 st.


Parter - powierzchnia użytkowa (z garażem):

1.Wiatro
łap/Sień              4,2m²
2.Korytarz.    
                12,8m²
3.WC                                2,3m²
4.Pom.techn/spiżarnia     3,5m²
5.Kuchnia                       19,6m²
6.Pokój dzienny             26,8m²
7. Pokój gościnny
lub pracownia                13,5m²
8. Garaż.                         33,9m²
Łączna pow. użytkowa: 116,6m²
9a.Taras wypoczynkowy   31m²
9b.Podest wejsciowy    
 14,5m²

Poddasze:
10.Sypialnia 1                14,3*m²
11.Sypialnia 2                  6,2*m²
12.Łazienka                     7,9*m²
13.Korytarz                     5,3*m²
Łączna pow. użytkowa: 33,7*m²
* podana pow. nie uwzględnia
przestrzeni poni
żej 1,9m

ZAWARTOŚĆ PROJEKTU:
Projekt architektoniczno-budowlany zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu
budowlanego. Projekt sporządzany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji do działki może stanowić podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania.
Oddajemy w Państwa ręce projekt w 4 egzemplarzach składający się z:
-projektu architektoniczno-budowlanego
-projektu konstrukcji wraz z obliczeniami statycznymi
-detali i rozwiązań konstrukcyjnych
-projektu instalacji elektrycznej
-projektu instalacji sanitarnych ( wod-kan, c.o.)
JAK KUPIĆ PROJEKT
Po wygraniu aukcji prosimy o maila z danymi inwestora, danymi do faktury oraz adresem na jaki mamy wysłać projekt. Projekt wraz z fakturą VAT wyślemy za zaliczeniem pocztowym na koszt naszej Pracowni.
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
uwaga: PRZEDMIOTOWY PROJEKT JEST W FAZIE PROJEKTU KONCEPCYJNEGO, ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ WYKONANIA OPRACOWANIA DO FAZY PROJEKTU BUDOWLANEGO CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA - DO OK.3 MIESIĘCY.Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-20

Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-20

Pow.użytkowa: 150 m2 ( łącznie z garażem )

2.800 złz VAT-em Dodaj

Brak komentarzy
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego